Contract Law

Contract Law Test

Prawo handlowe Malty  

Kodeks handlowy (the Commercial Code), stanowiący Rozdział 13 prawa Malty, reguluje podstawy prawa handlowego Malty. Normuje on prawa i obowiązki handlowców oraz zasady dotyczące transakcji handlowych. Istotną cechą prawa maltańskiego jest, iż w sprawach handlowych prawo cywilne ma zastosowanie jedynie, gdy danej sytuacji nie regulują zasady handlu (nawet przy braku przepisów prawa handlowego). W konsekwencji, prawo maltańskie przykłada wielką wagę do realiów obrotu gospodarczego. Kodeks obejmuje wiele aspektów tego obrotu, m.in. umowę agencyjną i kontrakt o zarządzanie, księgi handlowe, weksle oraz prawo upadłościowe.

Nasza praktyka prawa handlowego

 

Działalność handlowa wiąże się z wieloma problemami prawnymi. Umowy pisemne, ustne, porozumienia handlowe, transakcje międzynarodowe, warunki dostawy oraz świadczenia usług pociągają za sobą daleko idące skutki w tej sferze. Dla biznesu jest zatem niezwykle ważne, aby móc skorzystać z profesjonalnej porady prawnej w celu zminimalizowania ryzyka i działania w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Najlepsi gracze rozumieją, że te przepisy to nie tylko lista obowiązków do odznaczenia, ale przede wszystkim wyzwanie, z którym trzeba się zmierzyć i zarazem zbiór możliwości.
 
Nasza rozległa wiedza w zakresie prawa handlowego oraz znajomość rynku pozwalają nam lepiej służyć naszym klientom. Kancelaria doradza w szerokim spektrum wskazanych wyżej spraw, dotyczących zarówno przedsiębiorców indywidualnych, jak i spółek osobowych oraz spółek kapitałowych. Specjalistyczna wiedza pozwala naszym prawnikom świadczyć pomoc zorientowaną na rezultaty, zarówno klientom preferującymi tradycyjne, jak i nowocześniejsze modele biznesowe.
   
Chetcuti Cauchi szczyci się rozległym doświadczeniem we wszystkich dziedzinach prawa handlowego. Nasze zrozumienie dla biznesu i specyficznych potrzeb kadry zarządzającej, inwestorów, przedsiębiorców i pracowników zapewnia kancelarii wysoką pozycję na rynku krajowych i międzynarodowych usług doradztwa gospodarczego. Jesteśmy przede wszystkim kancelarią prawa gospodarczego, stosującą podejście biznesowe, dzięki czemu zawsze pomagamy naszym klientom wybierać proste i praktyczne rozwiązania oraz, jeśli tylko jest to możliwe, unikać kosztownych i długotrwałych procedur. Rozumiemy, że to czego potrzebują nasi klienci to skuteczna i gospodarczo skrojona na miarę porada prawna.

Prawnicy specjalizujący się w prawie handlowym

 

Nasi prawnicy blisko współpracują z innymi specjalistami naszej kancelarii, aby identyfikować i rozwiązywać bieżące problemy, a także doradzać w zakresie rozwiązań podatkowych (obejmujących podatki korporacyjne oraz od osób fizycznych), franczyzy, własności intelektualnej, prawa pracy, prawa imigracyjnego, finansów i bankowości, nieruchomości, leasingu, prawa ochrony środowiska, handlu międzynarodowego, prawa papierów wartościowych oraz zarządzania finansami osobistymi.
 
Ponadto, świadczymy usługi w zakresie badania zgodności, usług asystenckich dla firm, usług świadczonych na odległość i on-line, zakładania lokalnych i międzynarodowych podmiotów gospodarczych, przekształceń oraz postępowań.

Testimonials
Contact Us
Please send me legal and other updates
Key Contacts

Dr Maria Chetcuti Cauchi

Senior Partner, Property & Projects

+356 22056875

Dr Silvana Zammit

Partner

+356 22056423

Related Practice Groups