Yunanistan Altin Vize Programi

Greece Residency

Ccmalta Default


Yunanistan, Avrupa'nın merkezinde tipik bir Akdeniz ülkesidir ve M.Ö. 5. yüzyıla dayanan bir geçmişi vardır. Ekonomisi hizmete dayalıdır, turizm ve denizcilik başlıca endüstrilerdir.  
Ekonomik durgunluğun ardından Yunanistan, yatırımcıların güvenini artıracak ve yeni iş alanlarını teşvik edecek kapsamlı bir reform çabasına başladı. Bu toparlanma sürecinde Yunan gayrimenkul piyasası, son derece rekabetçi fiyatlarla Avrupa'daki mülklere erişmek isteyen kişiler ve işletmeler için benzersiz yatırım fırsatları sunmakta.  
Yunanistan, 1981'den bu yana Avrupa Birliğine, 2000'den bu yana ise Schengen Bölgesi'ne üyedir.  
Yunanistan 2001'de Avro Bölgesi Üyesi oldu.  
Yunanistan Altın Vize Programı, Avrupa'ya yapılan yatırım yolu ile en uygun oturum hakkı alma niteliğindedir. 
 

 


Ülkede öne çıkanlar

BAŞKET: AtinaDILLER: Yunan
VIZESIZ ÜLKELER: 26 Schengen Ülkesi           PARA BIRIMI: Avro €
TOPLAM ALAN: 131, 957 km2NÜFUS:  10,773,253
EN YAKIN ÜLK: Makedonya, TürkiyeZAMAN DILIMI: Doğu Avrupa Zaman Dilimi UTC+02:00


Yasal Zemin

Yunanistan Altın Vize, Yunanistan'da AB üyesi olmayan vatandaşların kalışlarını kolaylaştırmak için hükümler getiren 2014 Göç ve Sosyal Entegrasyon Yasası uyarınca verilir. Bu kanun gereğince, Yunanistan'da en az 250.000 € değerinde gayrimenkul satın alması şartıyla üçüncü ülke vatandaşlarına ve aile üyelerine oturma izni verilebilir.


Avantajlar

 • 7 yıldan sonra Vatandaşlığa ulaşan, 5 yıldan sonra Yenilenebilen Daimi Oturum Hakkı
 • Hızlı İşlem 
 • Yunanistan’da Yaşama Hakkı
 • Asgari İkamet Gerekmez
 • Schengen Oturum Kartı
 • Aile Üyeleri Dahil

 


Uygunluk

AB vatandaşı olmayanların Yunanistan Altın Vize alma hakkı vardır. 
Asıl başvuru sahibi en az 18 yaşında olmalı, bağımlı uykum kişiler eş ve ebeveynlerin yanı sıra 21 yaş altı çocukları içermektedir.

 • Yunanistan Altın Vize Programı kapsamındaki ikamet iznine sahip olmak için kişinin temiz bir sabıka kaydı olması gerekir.
 • Başvuru sahipleri Yunan ikamet hakkını; mülk satın alınması, devremülk anlaşması veya arsa parseli satın alınması yoluyla edinebilirler.
 • Kişi, Yunanistan ana karasının yanı sıra çevredeki adalar dahil olmak üzere, ülkenin herhangi bir yerinde en az 250.000 € değerinde bir mülk satın almayı tercih edebilir. Hem konut hem de ticari binalar uygundur.
 • Başvuru sahipleri ayrıca, kira minimum tutarının 250.000 € olması koşuluyla, 10 yıllık bir devremülk sözleşmesi imzalayabilir.
 • Üçüncü seçenek arsa parseli ve inşaat şirketiyle yapılan sözleşmenin birikimli değerinin 250.000 € olması koşuluyla araziye yapılan bir yatırımdır.


Süreç Ve Zaman çizelgesi
Neden Bizimle çalısmalısınız ?


Daha fazla bilgi talep edin

Please send me legal and other updates

Anahtar Kontaklar

Dr Jean-Philippe Chetcuti

Managing Partner

+356 22056411